SILVER & METAL / Silver / Salt cellar 8256111
nr 825 6111
SALT CELLAR
silver, Viktor Sawinkow, Moskva 1864. Invändigt förgyllt. , diameter: 7, height: 3, 5,
silver, Viktor Sawinkow, Moskva 1864. Invändigt förgyllt. , diameter: 7, höjd: 3, 5
1000
SEK 400
Monday May 6 2013
at 20:51:30
4/5 09:14:30
350 kr
6/5 20:16:03
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver